Rozpoczynamy nowy cykl w ramach, którego prezentować będziemy Członków naszego Zespołu. Jako pierwszą zaprezentujemy Agnieszkę Klimczak, która w Stowarzyszeniu odpowiada za relacje urzędowe i biznesowe.

Agnieszka to absolwentka ekonomii rzymskiego Uniwersytetu La Sapienza i Uniwersytetu Gdańskiego, od ponad 20 lat zajmująca się biznesem międzynarodowym i handlem zagranicznym. Oryginalnie pochodzi z Gdańska.

Prawie 10 lat spędziła żyjąc i pracując na Bliskim Wschodzie – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Qatar i Oman. Aktualnie prowadzi własną firmę doradcza i reprezentuje polskie przedsiębiorstwa na rynkach arabskich i afrykańskich, z sukcesem wprowadzając polskie marki, firmy i produkty na do tej pory egzotyczne dla polskich przedsiębiorców rynki (np. Arabia Saudyjska).

Dodatkowo pełni funkcje pełnomocnika zarządu ds. relacji z Afryka Północną i Bliskim Wschodem w Pracodawcach Pomorza i uczy studentów WSAiB praktycznych zagadnień biznesu międzynarodowego.

Regularnie podróżuje służbowo na Bliski Wschód gdzie określenie biznes to relacje ma mocniejsze znaczenie niż w innych częściach świata – bo jeśli nie ma relacji to nie ma biznesu. A te umacnia się podróżując i spotykając z ludźmi/partnerami biznesowymi – co przy okazji należy do jej największych pasji. 

Categories: Aktualności